KONST / Litografier / Färglitografi 15406019
nr 1540 6019
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
2 st, Signerad och numrerad. Färglitografi, bildmått: 18x31 cm, yttermått inklusive ram: 35x47 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 maj 2023
kl 20:14:34
12/5 14:11:57